11 Tipů, které skutečně fungují a díky nim ušetříte, podle maminek na mateřské

Ušetřit peníze v dnešní době je velice těžké. Existuje tolik výdajů, které musíme platit jako jsou hypotéky, nájmy, nákupy potravin, oblečení pro děti, pleny pro děti, platby za auto a benzín….Věřte, ale že dnešní maminky jsou velice chytré a kreativní a dokáží vyslemyslet i to jak ušetřit.


Přečtěte si těchto 15 fantastických tipů jak ušetřit bez námahy.

1.PRODÁVEJTE STARÉ A NEPOTŘEBNÉ VĚCI ONLINE

Máte internet? Pokud ano tak toho využijte a prodávejte všechny nepotřebné věci i třeba za pár stovek.

NÁŠ TIP: Máš facebook? Věříme, že ano. Nejlepší a nejlehčí varianta jak prodávat je tam, ať už na Facebook bazaru, tak i ve skupinách. Nebo si zajděte na jakýkoliv internetový bazar i tam můžete nepotřebné věci nabídnout k prodeji.

2.  UŠETŘETE ZA KÁVU

     Pokud si v práci každý den dáváte kávu z automatu, která stojí kolem 10 -15 kč, tak si jí       nekupujte. Radši si kupte termohrnek a dělejte si kávu doma, popřípadě si noste kávu a cukr ve skleničce a dělejte si kávu v práci. Díky tomuto tipy ušetříte v práci 400 kč měsíčně.

3. NAKUPUJTE V AKCI

 Nákup v akci Vám ušetří též nějaké peníze. Využívejte letáky, různé online registrace třeba za email, kde budete pravidelně informováni o akcích a slevách.

4. DOVOLENÁ VE VĚTŠÍM POČTU LIDÍ

Každý má nárok na odpočinkovou dovolenou. Využijte dovolenou třeba s rodinou s kamarády, díky většímu počtu lidí se o dovolenou podělíte finančně. Sledujte také akce na dovolenou, využijte akce dítě zdarma.

rodina

5. KAŽDORONĚ ZVYŠTĚ SVÉ DŮCHODOVÉ POJIŠTĚNI

S běžnými platbami za potraviny, hypotéky, nájem je velice těžké si představit, že byste měli ještě peníze někam ukládat. Ale šetřit si peníze na důchod, když nevíte jestli nějaký budete mít, nebo jak velký budete mít, je dobrý nápad. Pokud budete moci tak ho zvyšte každý rok o 1%. Tedy pokud platíte 5% tak druhý rok ho zvyšte na 6%. Většina lidi si vůbec zvýšení nevšimne a ani vás to nezruinuje.

6.  VYUŽÍVEJTE RECYKLACI MATERIÁLŮ

Nemusíte vyhazovat všechno jako krabice, sklenice…je to škoda, když zrovna šetříte. Buďte trochu kreativní a vymyslete na co by se Vám to mohlo hodit, k čemu to použít. Třeba sklenice můžete využít na sypké potraviny jako mouku, cukr, ale třeba i na těstoviny a další.

7. VYTVOŘTE SEZNAM POTRAVIN

Pokud si napíšete seznam potravin, které máte koupit ušetříte tímto jak čas tak i peníze. Seznam Vám pomůže organizovat co třeba budete vařit, a také vás ušetří od toho, že nakoupíte potraviny, které zrovna nepotřebujete.

8. DEJTE DO PRASÁTKA KAŽDÝ TÝDEN 25 KČ

Šetření může být dlouhodobý a frustrující. Takže není to na našetření milionů, ale pokud budete dodržovat 25 kč týdne, tak za rok tam našetříte 1200 kč. I tyto peníze se vám budou hodit.

šetření


9. NAKUPUJTE OVOCE A ZELENINY V SEZÓNĚ

Nákup potravin v sezoně vám ušetří spoustu peněz. Vždy víte kolik stojí ovoce  a zelenina v zimních měsících. Proto si udělejte zásoby na zimu, třeba tím že když v létě nakoupíte mrkev, petržel, celer vše nastrouhejte a zabalte po balíčkách do mrazáku. Zeleninu můžete použít jak do polévek, tak i pod maso. Ovoce si třeba zavařujte, ať jako kompoty, marmelády…Stačí si projít internet a najdete spoustu způsobů úpravy ovoce a zeleniny na zimu.

10. VYUŽÍVEJTE CHŮZY MÍSTO AUTA, DOPRAVY

CHůze na čerstvém vzduchu pomáhá vašemu tělu. A pokud to tedy jde využívejte jí i k tomu, že ušetříte za jízdenky nebo benzín.

11.  SNIŽTE POČET AUT V DOMÁCNOSTI

 Každá rodina má dnes 2 a více aut, vím že je to praktické, ale na druhou stranu také finančně náročné. Takže pokud chcete ušetřit, mějte jen jedno auto. Ročně na to na tom ušetříte i 10 000 kč.