5 SUPER POTRAVIN PRO KRÁSU, O KTERÝCH BYSTE MĚLI VĚDĚT

růst vlasů

Toužíte po pevných nehtech, hustých vlasech a pleti bez vrásek? zkuste jíst více lososa, čočky a rajčat.

RAJČATA VÁM OMLADÍ KŮŽI

Červené plody jsou plné lykopenu, barviva, které chrání kůži před předčasným stárnutím. Navíc také brání naše zdravé buňky před škodlivými volnými radikály. Protože obsah lykopenu je nejvyšší ve zpracovaných a ohřátých potravinách v tomto případě po sterilovaných rajčatech.

LOSOS POSÍLÍ NEHTY

Pro hezké a pěstěné nehty je losos nejlepší přírodní potravinou: obsahuje velké množství vitaminu B7 neboli biotinu. A právě ten posiluje naše nehty. Báječný vedlejší efekt: zdravé mastné kyseliny chrání i před srdečně-cévním onemocněním.

vitamíny na vlasy


 

ČOČKA VÁM POMŮŽE VYTVOŘIT SILNÉ VLASY

Tím, čím je šampon pro povrch vlasů, je čočka pro vlasové kořínky. Díky minerálu zinku posiluje, zlepšuje strukturu a dodává jim nový lesk.
Extra tip: používejte červenou čočku. Ta se vaří pouze deset minut a navíc nepotřebuje předtím namáčet.

LIBOVÉ MASO VÁM POMŮŽE K HEZKÝM RTŮM

Netučné maso, jako je kuřecí nebo krůtí, urychluje díky hodnotným bílkovinám a vitaminům skupiny B regeneraci kůže. I citlivá místa (třeba v oblasti úst nebo nosu se rychleji zahojí.

JÁHLY POSÍLÍ VAŠE ZUBY

Drobné kuličky to mají v sobě: obsahují totiž spoustu fluoru, který posiluje citlivou zubní sklovinu v boi proti zubnímu kazu. Navíc kyselina křemičitá obsažená v jáhlech rozvíjí svůj antibakteriální účinek a pomáhá tak předcházet možným zánětům .