Citrusová dieta

dietní jídla

Šťáva z citronů, grepů, pomerančů nebo mandarinek je hotový zázrak.
 
Určitě jste už slyšeli, že jestli chcete zhubnout, měli byste každé ráno vypít nalačno sklenici vlažné vody s citronem. To není výmysl, ale ověřený recept, který doopravdy funguje, což ostatně poznáte sami, když to vydržíte alespoň týden. Citrony totiž obsahují pektivonou vlákninu, která dokáže rozhýbat metabolismus a urychluje spalování tuků.

Krása a linie – dvě v jednom

A to není všechno. Zároveň si krásně vyčistíte pleť a dopřejete tělu perfektní detox. Citron navíc účinně,odkyseluje: působí v těle jako silná zásada, přestože chutná kysele. Voda s citronem podporuje i činnost jater a produkci žluči, která je nezbytná pro dobré trávení.
 
Citrusová dieta samozřejmě neznamená, že se několik dní budete ládovat jenom grepy, citrony a pomeranči, tím byste si brzy přivodili zažívací problémy. Jde jen o to zvýšit jejich podíl v jídelníčku – v nápojích i svačinách, které si s sebou můžete vzít i do práce.

Vyzkoušejte třeba lahodný citrusový salát:

Nakrájejte na kousky 2 středně velké pomeranče, 4 mandarinky, půlku růžového grepu a čtvrtku citronu. Důkladně vše promíchejte, pak přidejte lžičku medu nebo trochu bílého jogurtu a dejte na chvíli vychladit do ledničky. Budete se olizovat až za ušima.

salát z červené řepy

Týden bez kafe? to vydržíte

Každý den si dejte aspoň 250 ml čerstvé citrusové šťávy, kterou si můžete namíchat podle chuti. Vypijte ji, ale nejpozději do 30 minut, aby si uchovala co nejvíce vitamínů. Pitný režim zakončete hodinu před spaním sklenicí teplé vody s citronovou šťávou.
 
Kromě toho se snažte celkové odlehčit jídelníček. Pokuste se aspoň na týden oželet kávu, alkohol a sycené limonády, vynechte sladkosti, tučné maso, konzervované pokrmy a také různá ochucovadla. dále omezte výrobky z bílé mouky, smetanové jogurty, bujony a instantní polévky.