Henna – barva na vlasy i tetování

amoniak

Znáte hennu? Pokud jste o ní dosud neslyšeli, určitě si přečtěte náš dnešní článek. A i vy, co o ní už něco víte, se můžete dozvědět mnoho nových zajímavých informací. Henna se celým názvem označuje jako henna bílá (lawsonia inermis). Jelikož obsahuje velké množství červených pigmentů, využívá se pro barvení – vlasů, nehtů, vlny a dalších produktů. Běžně si tak hennou můžete obarvit své vlasy nebo si nechat vytvořit na kůži líbivé tetování.

Rozmanité využití henny

Barvení vlasů hennou i samotné tetování je však na krátkou dobu. Henna se poměrně rychle vymývá a tetování na kůži tak vydrží obvykle jen pár dní. Je tedy vhodné pro různé krátkodobé akce, na kterých chcete, aby vám to slušelo. Stejně tak si ho můžete vyzkoušet, a pak až se rozhodnout pro tetování opravdové. Tetování hennou vypadá věrohodně a můžete si ho tak nechat umístit i tam, kam byste se jinak s tetováním neodvážili. Jelikož se kreslí na kůži, rozhodně je aplikace nebolí.

Barvení vlasů hennou

I barvení vlasů hennou určitě stojí za zmínku. Hennu pořídíte v mnoha odstínech, z nichž většina jde přirozeně dočervena. Obzvlášť krásná je tedy rezavá, červená a hnědá henna. Barvení je trošku náročnější než s použitím klasické barvy na vlasy, výsledek za to ale rozhodně stojí. Pokud však barvíte klasickou barvou, doporučujeme vám posečkat. Henna by mohla projevit nepřiměřenou reakci na chemii a v lepším případě by byl pouze vidět barevný přechod, v horším by vám mohly vlasy i vypadat.

Ozdravné účinky henny

Hennu doporučujeme nanést na noc. Nadrtíme ji na malé kousky a smícháme s horkou vodou. Nabarvené vlasy zakryjeme potravinou folii a barvu necháme působit. Doba 6 až 8 hodin je ideální. Pokud barvíme poprvé, můžeme barvení za pár dní zopakovat. Barva pak bude výraznější a déle vám vydrží. Při manipulaci vždy používáme rukavice, jelikož henna opravdu hodně barví. Její výhodou je, že působí také léčivě. Vaše vlasy regeneruje, propůjčí jim pevnost a lesk. Dále pomůže od nepříjemných lupů, kožních mykóz a zatočí také s alergiemi a ekzémy.