Jak vymalovat interier

praha

Barva stěn výrazně ovlivňují charakter místnosti. Jedna barva je vhodná do kuchyně, druhá do ložnice a jiná zase do dětského pokoje. Rádi byste změnili vzhled své domácnosti? Vezměte do ruky štětku a začněte malovat. Poradíme vám nejen jaké barvy si vybrat, ale také jaké pomůcky na malování zvolit. S trochou šikovnosti se obejdete i bez profesionálního malíře.

Před malováním celou místnost vykliďte. Koberec z podlahy smotejte do role a skříně, které se vám podaří jen odtáhnout od zdi, zakryjte igelitovou fólii. Tuto fólii dejte také na podlahu. Ušetříte si tak mnoho starostí s úklidem po malování. Už takhle se vám na podlahu nějaká barva určitě dostane a budete muset navíc ještě umýt rámy kolem oken a dveří nebo radiátory a zásuvky.

Pořiďte si nezbytné vybavení

Při malování se neobejdete bez kvalitní barvy – dnes se prodávají i barvy, které perfektně zakryjí původní nátěr. Stačí tedy jen zdi omést a odstranit z nich mastné skvrny a vyspravit nerovnosti. Dále si určitě pořiďte váleček a štětku. Válečkem pohodlně vymalujete stěny, štětkou se hravě dostanete i do rohů. K malování stropu budete potřebovat teleskopickou tyč. Na strop tak dosáhnete ze země nebo ze židle a vyhnete se nutnosti použití vysokých štaflí.

sreality

Vyberte si pěknou barvu

Barvu do pokojů vybírejte podle svého vkusu a také podle nábytku. Do všech místností se samozřejmě hodí jednoduchá bílá. Pokud ale toužíte po zajímavějším a živějším vzhledu, svou kuchyň můžete vymalovat třeba oranžově, modře nebo zeleně. Oranžová barva povzbuzuje chuť k jídlu a zelená se zase skvěle hodí ke každému nábytku. Na stěnách ložnice vynikne růžová nebo světle fialová, která vypadá dobře v kombinaci se světlým i s dřevěným nábytkem. Dětský pokoj doporučujeme vymalovat růžově nebo modře (pro holky, pro kluky), zeleně nebo žlutě. Oblíbenou alternativou ke klasické barvě jsou tapety, které pořídíte v celé škále atraktivních motivů. Nemusíte tapetovat celou místnost, ale můžete se rozhodnout třeba jen pro jednu stěnu.