Krémy proti vráskám: fungují?

Vrásky se tvoří stárnutím. S věkem se kožní buňky tvoří pomaleji a spodní vrstva kůže, která se nazývá dermis, začíná být tenčí.

Elastin (bílkovina, která pomáhá roztahovat kůži) a  kolagenní vlákna, které podporují vrstvy kůže, aby kůže byla pružná, schopná udržet vlhkost, oleje… starším lidem chybí a to přispívá k tvorbě vrásek.

Z větší části váš každodenní životní styl přispívá k tomu, jakou rychlostí vaše tělo stárne. Dieta, prostředí, cvičení a přípravky jaké používáte na pokožku ovlivňují způsob, jak bude vaše pokožka vypadat ve 20, 30, 40…

Krémů proti vráskám je všude mnoho, často najdete i stovky značek, které obsahují matoucí složky. Spoustu žen jde cestou pokus omyl, a když zjistí co jim pomáhá, tak to používají. Tento postup, ale vás může vyjít hodně draho.

Všechny produkty slibují, že nebudete mít vrásky, ale vybrat ten, který funguje je hodně těžký, proto se ptám: Fungují krémy proti vráskám nebo nefungují?

Po tom co jsem vyzkoušela, tak moje odpověď zní: ANO, ALE….

V první řadě mějte všichni na paměti, že stárnutí je přirozený proces a nic nemůže proti tomu vzdorovat, ale můžete tomu trochu předejít.


JAKÉ PŘÍSADY, OBSAHUJÍ KRÉMY NA VRÁSKY, ABY MĚLY ZA NÁSLEDEK MÍRNÉ ZLEPŠENÍ.

RETINOL – Retinol je sloučenina vitaminu A a je prvním antioxidantem, který má být široce používán v krémech proti vráskám bez předpisu. Antioxidanty jsou látky, které neutralizují a  rozkládají kožní buňky. Určitě se nedoporučuje, aby to používaly těhotné ženy, protože vitamin A zvyšuje riziko vrozených vad u dětí.

HYDROXYKYSELINYAlfa hydroxykyseliny , beta hydroxykyseliny a polyhydroxykyseliny jsou všechny syntetické verze kyselin odvozených od plodů obsahujících cukr. Tyto kyseliny odstraňují horní vrstvu mrtvé pokožky a stimulují růst nové.

KOENZYM Q10 –  Koenzym Q10 je živina, která pomáhá regulovat produkci energie v buňkách.

MĚDĚNÉ PEPTIDY Měděné peptidy zvyšují hojení ran. Také stimulují tvorbu kolagenu a mohou zvýšit působení  antioxidantů.

KINETIN Není jasné, jak kinetin přesně funguje, ale může pomoci snížit vrásky tím, že pomáhá pokožce zadržovat vlhkost a stimuluje produkci kolagenu.

EXTRAKTY Z ČAJEZelený , černý  čaj obsahuje sloučeniny s antioxidačními s protizánětlivými vlastnostmi.