MŮŽE PES BANÁN? MY TO VÍME A PORADÍME

spokojený pes

Až budete jíst banán, nebo dělat smoothie a váš pes bude okolo vás smutně koukat a kňučet a vy budete přemýšlet zda mu dát kousek a nebo nedat. Tak máme pro vás vysvětlení.

Po konzultaci s veterinářem, který nám potvrdil, že 90 % kalorii, by mělo pocházet z psího krmiva a 10% by mělo být z léků.

Říká se že psi jsou všežravci, takže spoléhají na sacharidy a bílkoviny. Banány jsou dobrou náhradou za léky, které mají vysoký obsah kalorii ( takže je skvělý nápad mu dát banán pokud váš pes potřebuje zhubnout!), ale neměl by nahradit jejich tradiční potravinový plán, nebo jinak ztratí životní živiny ve své stravě.

Pejskovi raději nedávejte:

avokádo, lilek, zelená paprika, cibule a česnek, rajčata, plody černého bezu, karambola, hroznové víno a hrozinky, kdoule, pomeranč, ananas, mandarinky, citrony a v neposlední řadě také semena.

Samozřejmě váš pes nemusí dostávat banán jen v hubnoucím plánu. Může dostat i běžně, ale nepřehánějte to, jelikož je banán velice sladký plod.

Nejdříve dejte pejskovi pár kousků a zjistěte, zda mu to nedělá nic v žaludku. Vyhýbejte se však tomu, abyste mu to daly se slupkou. Slupky jsou těžko stravitelné a toxické a mohou být obtížně stravitelné. Což může způsobit podráždění žaludku u vašeho pejska.

Pokud si všimnete, že to pejskovi nedělá dobře, tak mu to samozřejmě nedávejte.

Jestli váš pejsek prochází hubnoucí plán a máte ho sestavený od veterináře, kde máte banán pejskovi dávat a jemu to nedělá dobře, tak se hned na veterináře obraťte a on vám doporučí jinou alternativu.