Péče o pleť

strie

Chceme-li si co nejdéle zachovat pěknou a zdravou pleť a nejenom na obličeji, ale i na ostatním těle, měli bychom dodržovat určité zásady. Většinou tušíme o co se jedná, ale často zapomínáme, nebo podlehneme lenosti a tak zanedbáváme pravidelnou péči o naši kůži.

Chce to důsledně a pravidelně se starat a odměnou nám pak může být svěží, čistá a pružná pokožka.
Důležitý je především spánek, optimálně 7-8 hodinový. Neméně důležitou podmínkou pěkné pleti je používání kosmetiky, tím myslím hlavně pravidelné používání nějakého mastnějšího krému, nemusí být příliš drahý, hlavně aby kůži promastil a připomínám, aby to bylo pravidelně, tedy ráno, i přes den a samozřejmě před spaním.

Pleť je určitě dobré aspoň jednou týdně důkladně vyčistit. Napařit párou (obličej nakloníme nad hrncem s horkou vodou, do které jsme nasypali heřmánek nebo mátu peprnou (sušený čaj), je to taková voňavá dezinfekce a 5-10 minut takto setrváváme. Póry se otevřou, kůže mírně zčervená.

kolagen,

Poté obličej otřeme dosucha ručníkem a naneseme výživu – pleťovou masku. Je to úplně jednoduché. Můžeme si ji doma snadno vyrobit z dostupných surovin. Například zamícháme žloutek s pár kapkami olivového nebo kokosového oleje a naneseme na obličej. Nebo droždí rozmícháme v troše teplého mléka, opět přidáme několik kapek oleje. Stačí i rozmačkaný banán, bílý jogurt, či smetana. Po 20 minutách masku pečlivě omyjeme a obličej osušíme. Na takto ošetřenou pleť můžeme nanést svůj oblíbený krém.

Nejen péče zvenčí, ale i péče zevnitř je pro udržení pěkné pokožky nezbytná. Správná výživa, kterou obvykle příliš nedodržujeme, zapomínáme na ni v denním shonu. Můžeme to však napravit užíváním různých, takzvaných potravinových doplňků. Na kvalitu pleti má výborný vliv zejména pravidelné a dlouhodobé užívání vyšších dávek vitaminu C (vitamin svěžesti), B-komplexu, beta karotenu, dále minerály vápník-hořčík-zinek, selen, křemík. Naše strava jich mnoho neobsahuje a naše tělo si jich z potravy příliš vzít neumí.