Pivo na Low-Carb Dietu!

low carb

Existuje spousta nejasností, ohledně toho zda některá piva jsou vhodné pro dietu s nízkým obsahem sacharidů.

Někteří lidé vám řeknou, že sacharidy v pivu se liší od jiného alkoholu jako od vína, whisky. Jiní vám řeknou, že alkohol zastaví proces hubnutí.

Tak co je tedy pravda. Je tedy pivo vhodné na low-carb dietu?

Pivo a sacharidy

Ne všechny piva mají stejné složení. Ve skutečnosti některé piva obsahují nízké obsahy uhlohydrátů a mohou být vhodné pro dietu s mírným nebo dokonce nízkým obsahem sacharidů.

Sacharidy, které najdeme v pivu jsou zbytkové cukry z procesu fermentace.Sacharidy v obilí jsou mnohem komplexnější než u ovoce z kterého se vyrábí víno. To znamená, že kvasinky používané k fermentaci sacharidů, se delší dobu přeměňují z obilí na alkohol, než třeba u hroznů.

Výsledkem tedy je, že průměrné pivo bude mít 13 gramů sacharidů na jednu porci. Kdežto víno bude mít 4 až 5 gramů na porci. U tvrdých likérů nebudou sacharidy žádné, protože jsou destilovány a zbyde z nich čistý alkohol.  A sacharidy se vypaří.  Porovnání piva

Rostoucí zájem o pivo s nízkým obsahem sacharidů vzrůstá a proto výrobce vedou k tomu, aby pivo s nízkým obsahem sacharidů vyráběli. Ale vede to k tomu, že je to často na úkor chuti. Obecně platí, že čím méně sacharidů, tím ne moc dobrá chuť.

Kterému pivu se vyhnout

Pokud jde o to, kterému pivu se vyhnout a které si vybrat, použijte vodítko barvu a vlastnosti piva. Obecně řečeno, čím tmavší je pivo a hustší pěna, tím více sacharidů bude mít.

Například černé pivo může mít až 15 do 17 gramů čistých sacharidů na porci.
Takže pivo si určitě můžete dát, pokud si vyberete moudře. Jen nezapomeňte počítat sacharidy do vašeho jídelníčku.

V případě pochybností zkontrolujte nutriční štítek a nebo se poraďte s obsluhou. Pokud jste přísní a nebudete znát odpovědi, tak si radši vyberte sklenku vína s nízkým obsahem sacharidů.