Rady pro dokonalé nehty

laky na nehty

Krásné, zdravé a upravené nehty jsou terno. Někomu je nadělila příroda, ostaní se musí snažit. Poradíme vám, jak na to.

Pořiďte si pilník se třemi odlišnými plochami – drsnou, jemnější a leštící. Pokud máte nehty zvrásněné, spilujte je opatně na povrchu nejjemnějším pilníkem. Hranou pilujte vždy jedním směrem a použijte na ni drsnější plochu. Nakonec nehet přejeďte leštící částí.


Kůžičku kolem netů nikdy nestříhejte, ale zatlačujte ji (ideálně po koupeli) směrem k lůžku pomocí pomerančového dřívka.


Nehty posílí hlavně vápník a železo, takže jezte sezamová semínka, mléčné výrobky, brokolici, oříšky, špenát nebo ovesné vločky. Pokud tyto potraviny přidáváte do jídelníčku nehty se vám přesnanou třepit a lámat.


Během mytí nádobí, okopávání zahrádky nebo při platí je dobré používat rukavice. Jinak se nehty zbytečně ničí.


Jednou týdně se připravte roztok olivového oleje a citronové šťávy a nehty do něj na patnáct až dvacet minut ponořte. Vybělí se a dodáte jim živiny.


Několikrát denně použíjte na ruce a nehty kvalitní výživný krém. Důležité je ošetřit nehty i na noc. Skvěle je na to olivový nebo mandlový olej.


Používejte bezacetonový odlakovač i lak. Skvělé jsou i výrobky s přídavkem vyživujících olejů, které nehty zbytečně neničí.

Sem tam dejte svým nehtům „volno“ a dopřejte jim pro regeneraci den bez laku.