Rekonstrukce bytu

kuchyně,

Koupili jste byt v panelovém domě a víte, že ho budete muset zrekonstruovat? Některé byty mají ještě staré panelákové jádro. Takové prostory bývají velmi stísněné a často i nevhodně koncipované. Proto se ve většině případů doporučuje jejich vybourání a kompletní rekonstrukce, která vše lépe dispozičně vyřeší. Pokud vy sami nejste zkušenými řemeslníky nebo nemáte nikoho známého ve svém okolí, kdo by vám s touto přestavbou chtěl pomoci, určitě doporučujeme ji svěřit do rukou odborníka.

Rekonstrukce panelového jádra

Byt však není jen o dispozici jednotlivých místností, kterou značně limitují pevné panely. Často můžete zbourat pouze umakartové příčky. Pokud vám nevyhovuje malá kuchyňka, která dříve byla běžnou součástí bytů, pokuste se vytvořit velký prostorný obývací pokoj s moderním kuchyňským koutem. Velkou roli však hrají i podlahy a stěny nebo samotný nábytek. Panelové domy jsou často umístěné příliš v těsné blízkosti, proto se při rekonstrukci zaměřte na prosvětlení svých prostor. Jestliže máte u bytu ještě stará profukující okna, určitě je vyměňte za okna v plastovém, hliníkovém nebo v moderním dřevěném rámu. Okna, která budou dobře izolovaná, vám ušetří mnoho energie.

plovoucí podlaha

Nový nábytek rozzáří váš interiér

Panelový byt prosvětlíte nábytkem v bílé, krémové, smetanové nebo světle hnědé barvě. Takový nábytek je dnes velmi populární a seženete ho tak v každém obchodě s tímto sortimentem. Jestliže preferujete dřevo, můžete svou kuchyňskou linku, stůl nebo šatní skříň svěřit i do rukou zkušeného truhláře. Na podlahu je nejlepší volbou linoleum nebo dlažba. Lino můžete dát téměř do všech místností, jen v koupelně a na chodbě či v předsíni má dlažba své nepopiratelné výhody.


Pozvěte si do bytu architekta

Pokud vše nechcete řešit sami, můžete využít služeb architekta. Přestavby a rekonstrukce panelových bytů jsou běžnou náplní architektů. Tyto byty byly postaveny za minulého režimu a neodpovídají tak současným požadavkům. Navíc postupně chátrají a bydlení v nich se stává finančně i hygienicky neúnosné. Architekt vám poradí, jak rozmístit nábytek, abyste z prostoru vytěžili maximum.

A na kolik vás taková rekonstrukce přijde? Počítejte s cenou kolem 300 tisíc Kč. Záleží, jak máte velký byt a na co vše se při rekonstrukci zaměříte.