ZDE JE METODA, KTERÁ POMÁHÁ PROTI ÚNAVĚ – TOP 8 ŽIVOTA-BUDIČŮ

potraviny proti únavě

Dejme tomu, že pracujete s počítačem. Po celém dni v práci jste unavení, a tak si sednete k televizi. Po dvou hodinách zjistíte, že je vám ještě hůř. CO TEDY DOBIJE BATERKY, KDYŽ NE POLEHÁVÁNÍ?

BROKOLICE

Je elixírem energie: dokáže perfektně nabudit duševní bdělost. Jen nezapomeňte, že ji nemůžete dlouho vařit, protože by ztratila hodně ze svého cenného obsahu. Ideální je jen ji prohřát v páře. Řádí se zároveň mezi „superpotraviny“ protože je v ní velmi mnoho antioxidantů. Ty nás chrání mimo jiné před rakovinou.

BANÁNY

Jsou ideální svačinou, únavu dokážou zahnat velmi rychle. Jsou výborné pro sportovce a studenty, pomáhají se soustředit.

ČOČKA

Je v ní hodně železa, bez kterého jsme slabí a bez života. Obsahuje množství vlákniny, draslíku a je také velmi zdravým zdrojem energie. Snižuje i krevní tlak.

NAKLÍČENÁ SEMÍNKA

Jsou snad nejvýživnější potravou a fantastickým životabudičem. Jsou k dostání v každém supermarketu. Obsahují zdravé bílkoviny, minerály, vitamíny…..

co proti únavě


 

LOSOS

Ideální, zdravou a vynikající potravinou, která má skvělé účinky na krásu pleti.

VLAŠSKÉ OŘECHY NEBO MANDLE

Hrstka denně je proti únavě ideální. Obsahují všechny důležité vitamíny, minerály a dokonce i bílkoviny. Jsou výborné i na posílení svalů.

OVESNÉ VLOČKY

Jsou velmi vhodné hlavně po ránu. Zkrátka začínejte s nimi den, například ve formě musli nebo ovesné kaše. Obsahuje vše, co naše tělo potřebuje: vitaminy, minerály, stopové prvky.

SEZAMOVÁ A SLUNEČNICOVÁ SEMÍNKA

Jsou chutná, zdravá, zahánějí chuť na sladké a přitom dodávají tělu dostatek energie. Výborné jsou samostatné, ale i jako součást salátů, do jogurtu, můžete je nasypat k musli, jen tak na chleba nebo jiné pečivo.